Արցախում առաջին անգամ Այվազովսկու կտավների ցուցահանդես կկազմակերպվի
Մայիսի 28-ին Ստեփանակերտի պատկերասրահում առաջին անգամ կկազմակերպվի աշխարհահռչակ հայ ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավների ցուցահանդեսը, հայտնում է «Արցախպրես»-ը:
Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանը՝ նշել է, որ նախաձեռնությունը կիրականացվի ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ համատեղ:
«Ցուցահանդեսը նվիրված է Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության 100-ամյակին և կազմակերպվում է մայիսյան տոնակատարություններին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում: Ներկայացվելու են մեծ նկարչի օրիգինալ կտավները՝ բերված Հայաստանի ազգային պատկերասրահից»,- ավելացրել է Ե. Դանիելյանը:

В Арцахе впервые будет организована выставка живописи Айвазовского
28 мая в галерее Степанакерта состоится первая выставка картин художника-мариниста Ованнеса Айвазовского.
Как передает АРЦАХПРЕСС, об этом заявил начальник отдела культурного наследия и народного творчества министерства культуры по делам молодежи и туризма Республики Арцах Еразик Даниелян. Он также отметил, что эта инициатива будет осуществляться совместно с министерством культуры Республики Армения.
"Выставка посвящена 100-летию Независимости Первой Республики Армения и организована в рамках мероприятий, посвященных майским праздникам. Оригинальные картины будут представлены из Национальной галереи Армении", - добавил Е. Даниелян.