Արցախում առաջին անգամ Այվազովսկու կտավների ցուցահանդես կկազմակերպվի
Մայիսի 28-ին Ստեփանակերտի պատկերասրահում առաջին անգամ կկազմակերպվի աշխարհահռչակ հայ ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավների ցուցահանդեսը, հայտնում է «Արցախպրես»-ը:
Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանը՝ նշել է, որ նախաձեռնությունը կիրականացվի ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ համատեղ:
«Ցուցահանդեսը նվիրված է Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության 100-ամյակին և կազմակերպվում է մայիսյան տոնակատարություններին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում: Ներկայացվելու են մեծ նկարչի օրիգինալ կտավները՝ բերված Հայաստանի ազգային պատկերասրահից»,- ավելացրել է Ե. Դանիելյանը:

First Exhibition of Aivazovsky's Canvases to Be Organized in Artsakh
On May 28, in the gallery of Stepanakert, the exhibition of Armenian famous painter Hovhannes Aivazovsky's canvases will be organized, Artsakhpress reports.
The Head of the Cultural Heritage and National Arts Division at the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism, Yerazik Danielyan stated that it would be a joint-initiative with the RA Ministry of Culture.
"The exhibition is devoted to the 100th anniversary of the First Republic of Armenia and is organized in the framework of the May events. The original canvases brought from the National Gallery of Armenia will be presented," Danielyan said.