Ֆրանսիան համոզել է Թրամփին սահմանափակել Սիրիային հասցվող հարվածների թիվը. Մակրոն
Ֆրանսիան ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփին համոզել է չհեռանալ Սիրիայից և ապրիլի 14-ին հրթիռակոծել միայն այդ երկրի քիմիական օբյեկտները, հայտնել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը:
«Մենք նաև համոզեցինք նրան սահմանափակվել քիմիական օբյեկտներին հարվածով»,- հայտարարել է Մակրոնը BFMTV հեռուստաալիքի եթերում:
Նա նաև նշել է, որ Փարիզը Վաշինգտոնին համոզել է մնալ Սիրիայում: «Տասն օր առաջ նախագահ Թրամփն ասում էր, թե ԱՄՆ-ը մտադիր է ազատվել պարտավորություններից Սիրիայում, մենք նրան համոզեցինք մնալ այնտեղ», - հավելել է Ֆրանսիայի նախագահը:

Макрон: Франция убедила Трампа ограничить число ударов по Сирии
Франция убедила американского президента Дональда Трампа не уходить из Сирии и нанести ракетные удары в субботу только по химическим объектам в этой стране. Об этом, как передает РИА Новости, сообщил французский президент Эммануэль Макрон.
"Мы также убедили его ограничиться ударами по химическими объектам", - сказал Макрон в эфире телеканала BFMTV.
Он также отметил, что Париж переубедил Вашингтон остаться в Сирии. "Десять дней назад президент Трамп говорил, что США намерены освободиться от обязательств в Сирии, мы его переубедили там остаться", — добавил французский президент.