Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ առաջնությունում հաղթող դարձած «Արցախ» թիմին
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանի բասկետբոլի տղամարդկանց Ա լիգայի առաջնությունում հաղթող դարձած «Արցախ» թիմի անդամներին:
Նախագահը կարևորել է այդ հաղթանակը՝ նշելով, որ դա մարզիկների և մարզիչների քրտնաջան աշխատանքի արդյունք է:
Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ համառորեն պետք է ձգտել հասնել նոր հաջողությունների՝ ընդգծելով, որ պետությունն այսուհետ ևս հատուկ ուշադրություն է դարձնելու սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացմանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին բնապահպանության և բնական ռեսուրսների նախարար, Արցախի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Վազգեն Միքայելյանը, կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

20 апреля президент Бако Саакян принял членов команды "Арцах", победившей на первенстве Армении по баскетболу среди мужчин лиги А. Об этом сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Президент подчеркнул важность победы, отметив, что это результат кропотливой работы спортсменов и тренеров.
Глава государства отметил необходимость настойчивого стремления к достижению новых успехов, подчеркнув, что государство и впредь будет уделять особое внимание развитию спорта и физической культуры.
Во встрече приняли участие министр по охране окружающей среды, председатель федерации баскетбола Арцаха Вазген Микаелян, министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян, другие должностные лица.