Հայտարարություն. ԵՄ-ն մտահոգված է
Եվրամիությունը մտահոգված է, որ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի և պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա կարճատև հանդիպմամբ չի հաջողվել կանխել լարվածության հետագա խորացումը: Այս մասին ասված է այսօր՝ ապրիլի 22-ին Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության և ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանությունների հրապարակած հայտարարությունում, հայտնում է NEWS.am-ը:
Դրանում, մասնավորապես, նշվում է. «ԵՄ-ն ողջունում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ ցուցարարների և կառավարության միջև երկխոսության հաստատմանն ուղղված նախաձեռնությունը: Այդուհանդերձ, ԵՄ-ն մտահոգված է, որ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի և պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա կարճատև հանդիպմամբ չի հաջողվել կանխել լարվածության հետագա խորացումը»:
Եվրոպական միությունը վերահաստատում է, որ «շատ կարևոր է, որպեսզի բոլոր կողմերը ցուցաբերեն զսպվածություն և պատասխանատվություն, ինչպես նաև ձգտեն գտնել հրատապ լուծում բանակցությունների միջոցով»:

EU Delegation, Member States Call for Urgent Negotiated Solution in Yerevan Protests
The Delegation of the European Union and EU Member States Embassies in Armenia have released an urgent statement over the ongoing protests in Yerevan, Armenpress reports.
"The EU welcomes President Armen Sarkissian's initiative to establish a dialogue between the demonstrators and the Government. However, the EU is concerned that today's short meeting between Prime Minister Serzh Sargsyan and MP Nikol Pashinyan failed to prevent the further escalation of tensions.
The European Union reiterates that it is crucial that all parties show restraint and responsibility and urgently seek a negotiated solution", the statement said.