Հայտարարություն. ԵՄ-ն մտահոգված է
Եվրամիությունը մտահոգված է, որ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի և պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա կարճատև հանդիպմամբ չի հաջողվել կանխել լարվածության հետագա խորացումը: Այս մասին ասված է այսօր՝ ապրիլի 22-ին Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության և ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանությունների հրապարակած հայտարարությունում, հայտնում է NEWS.am-ը:
Դրանում, մասնավորապես, նշվում է. «ԵՄ-ն ողջունում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ ցուցարարների և կառավարության միջև երկխոսության հաստատմանն ուղղված նախաձեռնությունը: Այդուհանդերձ, ԵՄ-ն մտահոգված է, որ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի և պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա կարճատև հանդիպմամբ չի հաջողվել կանխել լարվածության հետագա խորացումը»:
Եվրոպական միությունը վերահաստատում է, որ «շատ կարևոր է, որպեսզի բոլոր կողմերը ցուցաբերեն զսպվածություն և պատասխանատվություն, ինչպես նաև ձգտեն գտնել հրատապ լուծում բանակցությունների միջոցով»:

ЕС призвал власти и оппозицию Армении найти срочное решение путем переговоров
Европейский союз обеспокоен тем, что сегодняшняя короткая встреча премьер-министра Армении Сержа Саргсяна и депутата Никола Пашиняна не смогла предотвратить дальнейшее обострение напряженности. Об этом, как передает News.am, отмечено в заявлении делегации ЕС в Армении и посольств стран-членов ЕС, опубликованном 22 апреля.
В заявлении, в частности, отмечено: "ЕС приветствует инициативу президента Армена Саркисяна по налаживанию диалога между демонстрантами и правительством. Тем не менее, ЕС обеспокоен тем, что сегодняшняя короткая встреча премьер-министра Сержа Саргсяна и депутата Никола Пашиняна не смогла предотвратить дальнейшее обострение напряженности.
ЕС вновь подтверждает, что для всех сторон очень важно проявить сдержанность, ответственность и найти срочное решение путем переговоров".