SpaceX- ը որոշել է հետաձգել առաջին տուրիստական թռիչքը Լուսնի շուրջ
Իլոն Մասքի SpaceX ընկերությունը Լուսնի շուրջն իր տուրիստական թռիչքը 2018 թվականի վերջից հետաձգել է առնվազն մինչեւ 2019 թվականի կեսերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հայտնել է Wall Street Journal թերթը:
Հետաձգման մասին պատմել է SpaceX-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջեյմս Գլիսոնը Լոս Անջելեսում կայացած տիեզերական խորհրդաժողովի ժամանակ, ըստ որում նա չի պարզաբանել այդ որոշման պատճառները եւ հրաժարվել է պատասխանել ներկաների հարցերին:
«SpaceX-ն առաջվա պես պլանավորում է տիեզերք ուղարկել տիեզերական զբոսաշրջիկների՝ Լուսնի շուրջը պտույտ կատարելու համար: Դրա նկատմամբ հետաքրքրությունը շատ պատվիրատուների կողմից աճում է»,- հավելել է Գլիսոնը:

SpaceX решила отложить первый туристический полет вокруг Луны‍
Компания SpaceX Илона Маска перенесла свой туристический полет к Луне с конца 2018 как минимум на середину 2019 года, сообщает газета Wall Street Journal, передает РИА Новости.
О переносе рассказал официальный представитель SpaceX Джеймс Глисон во время космической конференции в Лос-Анджелесе, при этом он не объяснил причины такого решения и отказался отвечать на вопросы присутствующих.
"SpaceX по-прежнему планирует отправить в космос космических туристов, чтобы совершить виток вокруг Луны. Интерес к этому со стороны многих заказчиков растет", - добавил Глисон.