Միջուկային համաձայնագրից ԱՄՆ-ի դուրս գալը վիրավորանք է միջազգային հանրության համար. Ռոուհանի
Իրանական միջուկային համաձայնագրից ԱՄՆ-ի դուրս գալը միջազգային հանրության համար վիրավորանք է: Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին՝ աշխարհին կոչ անելով միջոցներ ձեռնարկել ընդդեմ Վաշինգտոնի «անօրինական» քայլի, փոխանցում է NEWS.am-ը` վկայակոչելով PressTV-ն:
Նրա խոսքով՝ աշխարհը պետք է հասկանա, որ ԱՄՆ նման մոտեցումը վտանգավոր է միջազգային հարաբերություններում՝ հաշվի առնելով այն, որ Վաշինգտոնն իր որոշմամբ խափանում է միջազգային պայմանագրերը, և երկրները չպետք է լռեն այս ապօրինի որոշման մասին:
Իրանի նախագահն ասել է, որ «ԱՄՆ միակողմանի մոտեցումը» մտնում է այն հարցերի մեջ, որոնք ինքը համաշխարհային առաջնորդների հետ կքննարկի Չինաստանում Շանհայյան համագործակցության կազմակերպության գագաթաժողովում:

Выход США из ядерного соглашения – оскорбление международного сообщества: Роухани
Выход США из иранского ядерного соглашения – оскорбление международного сообщества. Об этом заявил президент Ирана Хасан Роухани, призывая мир принять меры против ''незаконного'' шага Вашингтона, передает NEWS.am, со ссылкой на PressTV.
По его словам, мир должен понять, что подобный подход США  опасен в международных отношениях, с учетом того, что Вашингтон свои решением  подрывает международные договоры, и страны не должны молчать об этом незаконном решении.
Президент Ирана сказал, что ''односторонний подход  США'' входит в число вопросов, которые он обсудит с мировыми лидерами на саммите Шанхайской организации сотрудничества в Китае.