Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ անդամ պետությունների ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ անդամ պետությունների ներկայացուցիչներին՝ պատվիրակության ղեկավար Վերոնիկ Ռոժե-Լականի գլխավորությամբ:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԵԱՀԿ-ի ու վերջինիս անդամ պետությունների հետ սերտ համագործակցությունն ու կառուցողական երկխոսությունը: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանում տեղի ունեցող ներքաղաքական զարգացումներին, մեր երկրի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին և պատասխանել հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող մի շարք հարցերի: Դրանք, մասնավորապես, վերաբերել են ՀՀ կառավարության գործունեությանն ու ծրագրերին՝ քաղաքական, տնտեսական ոլորտներում, ժողովրդավարական ինստիտուների զարգացման ուղղությամբ նախատեսվող բարեփոխումներին: Դիվանագետների խնդրանքով գործադիրի ղեկավարը ներկայացրել է իր դիտարկումները մեր երկրում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպման և Ընտրական օրենսգրքում փոփոխությունների իրականացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, բիզնես միջավայրի բարելավման, մենաշնորհների դեմ պայքարի հետ կապված:
Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է նաև ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացին, հայ-թուրքական հարաբերություններին և խոսել Ռուսաստանի, Եվրոպական միության, ԱՄՆ-ի ու այլ երկրների հետ հարաբերությունների մասին:
Վերոնիկ Ռոժե-Լականը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին անկեղծ և անմիջական երկխոսության համար՝ ընդգծելով, որ ԵԱՀԿ-ն պատրաստ է զարգացնել ու խորացնել Հայաստանի հետ փոխգործակցությունը՝ ՀՀ կառավարության բարեփոխումներին օժանդակություն ցուցաբերելու նպատակով:

Prime Minister Nikol Pashinyan has received a delegation of OSCE-member States’ representatives, led by Veronique Roger-Lacan.
The Prime Minister stressed the importance of Armenia’s close cooperation and constructive dialogue with OSCE and the governments of its member States. Nikol Pashinyan touched upon Armenia’s internal political developments, foreign policy priorities, and answered the questions of interest to the meeting participants, which bore on the Armenian government’s political and economic activities and programs, the reforms planned for the development of democratic institutions, etc. The head of the Armenian government presented his views about holding snap parliamentary elections in our country, amending the Electoral Code, combating corruption, improving the business environment, and fighting monopolies.
Nikol Pashinyan touched upon the negotiations on the Nagorno-Karabakh conflict settlement, Armenian-Turkish relations and spoke about Armenia’s relations with Russia, the European Union, the United States and other countries.
Thankful for a sincere and direct dialogue, Veronique Roger-Lacan stressed that the OSCE stands ready to develop and deepen partnership with Armenia in a bid to support the Government’s reforms.