Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ակադեմիկոս Սերգեյ Համբարձումյանի ընտանիքին
Նիկոլ Փաշինյանը Սերգեյ Համբարձումյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել ակադեմիկոսի ընտանիքին, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ցավով տեղեկացա ակադեմիկոս Սերգեյ Համբարձումյանի մահվան մասին։
Բարձր գնահատականի է արժանի մեծ գիտնականի, ազնիվ մտավորականի և ազգային-հասարակական գործչի գործունեությունը։ Սերգեյ Համբարձումյանի թե՛ գիտական, թե՛ մանկավարժական, թե՛ հասարակական աշխատանքը, որ տևել է տասնամյակներ, եղել է արդյունավետ և արգասաբեր։
Հեղինակավոր գիտնականն ու գիտական կազմակերպիչն արժանիորեն վայելում է իր գործընկերների, ուսանողների և ողջ գիտական հանրության սերն ու հարգանքը։

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования семье академика Сергея Амбарцумяна
Премьер Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования семье Сергея Амбарцумяна в связи с кончиной академика.
"С болью узнал о кончине академика Сергея Амбарцумяна.
Деятельность большого ученого, честного интеллигента и общественно-государственного деятеля достойна высокой оценки. Научная, педагогическая и общественная деятельность Сергея Амбарцумяна, которая длилась десятилетиями, была продуктивной и плодотворной.
Известный ученый и организатор науки достойно пользовался любовью и уважением своих коллег, студентов и всего научного сообщества.