Աբխազիայի ժողովուրդը հաջողությամբ լուծում է պետականաշինության խնդիրները. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային:
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական Աբխազիայի ողջ ժողովրդին` Ազատագրման և Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
2018 թվականը հոբելյանական է Աբխազիայի համար: 25 տարի առաջ Աբխազիայի ժողովուրդը հռչակեց իր անկախ և ինքնիշխան պետության ստեղծումը: 10 տարի առաջ Աբխազիայի անկախությունը ճանաչեց Ռուսաստանի Դաշնությունը՝ նշանավորելով Աբխազիայի պետականության միջազգային ճանաչման սկիզբը:
Քառորդ դարի ընթացքում եղբայրական Աբխազիան անցել է դժվարին, բայց և հերոսական ուղի: Աբխազիայի ժողովուրդը հաջողությամբ լուծում է պետականաշինության խնդիրները, անշեղորեն ամրապնդում և զարգացնում իր երկիրը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Ռաուլ Ջումկովի, և մաղթում Ձեզ ու Աբխազիայի ողջ ժողովրդին խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում»:

Artsakh’s President Congratulates Abkhazian Counterpart
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba.
"Respected Mr. Khadjimba,
On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and personally myself I extend my cordial congratulations to You and the whole people of fraternal Abkhazia on the Day of Liberation and Victory in the Patriotic War.
2018 is a jubilee year for Abkhazia. 25 years ago people of Abkhazia proclaimed their independent and sovereign state. A decade ago the independence of Abkhazia was recognized by the Russian Federation, marking the beginning of the international recognition of the Abkhazian statehood.
For a quarter of a century fraternal Abkhazia went through a difficult, but heroic path. The people of Abkhazia successfully cope with all the tasks of state building, steadily strengthening and developing their country.
I once again congratulate You, respected Mr. Khadjimba, wishing You and all the people of Abkhazia peace, welfare and prosperity!"