Նիկոլ Փաշինյանը` Ղարաբաղյան կարգավորման վերաբերյալ ԱՄՆ դեսպանի հայտարարության մասին
«Հեռացող դեսպանի հայտարարությունը կարելի է համարել հեռացող մեսիջ»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում ավարտող ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի` Ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ հայտարարությանը։
Մասնավորապես, evnreport կայքի հետ հարցազրույցում Միլսը, Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման մասին, նշել էր «ԼՂ հարցի ցանկացած կարգավորում պահանջում է «գրավյալ տարածքների» մի մասի վերադարձ»։
Վարչապետի խոսքով՝ այս հարցի շուրջ հայկական կողմը շատ հստակ արտահայտել է իր դիրքորոշումը և որևէ փոփոխություն չկա:

Никол Пашинян - о заявлении Ричарда Миллса по Карабаху
Заявление завершающего дипломатическую миссию в Республике Армения Чрезвычайного и полномочного посла США Ричарда Миллса можно считать месседжем уходящего посла, сказал сегодня в беседе с журналистами и.о. премьер-министра РА Никол Пашинян, передает Panorama.am.
Соответствующее заявление Никол Пашинян сделал, коснувшись слов Ричарда Миллса в интервью EVN Report о том, что любое урегулирование карабахского конфликта потребует возвращения части "оккупированных территорий".
По словам Пашиняна, армянская сторона свою позицию по данному вопросу четко высказала, и она не претерпела каких-либо изменений.