Նախագահ Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին և «Crans Montana» միջազգային ֆորումին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-ից 25-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև «Crans Montana» միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

Президент Армении отправится в Женеву
Президент Республики Армении Армен Саркисян 22-25 октября отправится с рабочим визитом в Швейцарскую Конфедерацию. Президент в Женеве примет участие в VI Всемирном инвестиционном форуме (World Investment Forum 2018), который с периодичностью раз в два года организует Конференция ООН по торговле и развитию (UNCTAD). В этом году форум проводится под девизом «Инвестиции во имя устойчивого развития».
Президент Армен Саркисян выступит с речью на организованном в рамках форума Саммите мировых лидеров.
Президент Армен Саркисян в Женеве также примет участие в открытии 20-ой ежегодной сессии авторитетного международного форума «Crans Montana» и выступит в качестве главного спикера в дискуссии, посвящённой проблемам местной и глобальной безопасности.
Crans Montana Forum является влиятельной стимулирующей международное сотрудничество платформой, на ежегодных мероприятиях которой ключевые акторы из более чем 100 стран в неофициальной атмосфере обсуждают социальные, экономические проблемы, важнейшие вопросы, связанные с безопасностью.