Նախագահ Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին և «Crans Montana» միջազգային ֆորումին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-ից 25-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև «Crans Montana» միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

President Sarkissian will Participate to the Crans Montana World Investment Forum in Geneva
On October 22-25, President Armen Sarkissian will conduct a working visit to the Swiss Confederation. In Geneva, the President will participate at the 6th World Investment Forum 2018 which is held biannually and is organized by the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD). This year the Forum will be titled Investments for Sustainable Development.
At the summit of the leaders held in the framework of the Forum, President Armen Sarkissian will make a statement.
In Geneva, President Armen Sarkissian will also participate at the opening of the 20th annual session of the prestigious Crans Montana International Forum and will be the key speaker at the discussions on the issues related to local and global security.
The Crans Montana Forum is a reputable platform which encourages international cooperation. At its annual events, key players from over 100 countries in informal settings discuss social, economic, and security related major issues.