Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների և խմբակցությունների ղեկավարների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների և խմբակցությունների ղեկավարների հետ:
Քննարկվել են հիփոթեքային վարկավորման ոլորտում նոր քաղաքականության մշակմանը ևբնակարանաշինությանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը պահանջված է համարել նման քննարկումները՝ նշելով, որ դրանք հնարավորություն են տալիս ավելի արդյունավետորեն իրականացնել պետական տարբեր ծրագրեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh Holds Working Consultation with Chairmen of Parliamentary Standing Committees and Heads of Factions
On 25 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation with chairs of the National Assembly's standing commissions and heads of the parliamentary factions.
Issues related to devising a new policy of mortgage lending and housing construction were on the discussion agenda.
The President considered important such discussions, noting that they enable to implement more efficiently diverse state programs.
National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, state minister Grigori Martirosyan and other officials partook at the consultation.