Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների և խմբակցությունների ղեկավարների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների և խմբակցությունների ղեկավարների հետ:
Քննարկվել են հիփոթեքային վարկավորման ոլորտում նոր քաղաքականության մշակմանը ևբնակարանաշինությանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը պահանջված է համարել նման քննարկումները՝ նշելով, որ դրանք հնարավորություն են տալիս ավելի արդյունավետորեն իրականացնել պետական տարբեր ծրագրեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий НС и руководителей фракций
25 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий Национального собрания и руководителей фракций.
Были обсуждены вопросы, касающиеся разработки новой политики в сфере ипотечного кредитования и жилищного строительства.
Президент назвал важными подобные обсуждения, отметив, что они дают возможность более эффективно осуществлять различные государственные программы.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Григорий Мартиросян, другие должностные лица.