Սալվադորից ԱՄՆ է ուղևորվել միգրանտների չորրորդ քարավանը
Սալվադորից ԱՄՆ է ուղևորվել միգրանտների ևս մեկ՝ արդեն չորրորդ քարավանը՝ մոտ 150 մարդ, հաղորդում է Tert.am-ը՝ հղում անելով Prensa Grafica պորտալին:
Աղբյուրը նշում է, որ Կենտրոնական Ամերիկայից, ընդհանուր առմամբ, մեկ ամսում Մեքսիկայի և ԱՄՆ-ի սահման է հասել ավելի քան 3000 միգրանտ:
Ներկայում Կենտրոնական Ամերիկայի տարբեր երկրներից դեպի ԱՄՆ են ուղևորվում միգրանտների չորս քարավան, երեքն արդեն Մեքսիկայում են: Առաջին քարավանը՝ մոտ 500 միգրանտ, Մեխիկո է հասել հոկտեմբերի 28-ին, երկրորդ քարավանը՝ հոկտեմբերի 31-ին, երրորդը՝ նոյեմբերի 5-ին: Բազմաթիվ միգրանտներ արդեն տևական ժամանակ սպասում են Մեքսիկայի և ԱՄՆ-ի սահմանակից Տիհուանա շրջանում՝ սահմանային պարսպի մոտ:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն արգելել է ապաստան տրամադրել երկրի սահման անօրինական մուտք գործող միգրանտներին:

В США отправился четвертый караван мигрантов из Сальвадора
Четвертый караван мигрантов отправился в США из Сальвадора 18 ноября, сообщает портал La Prensa Grafica. Он состоит примерно из 150 человек, передает AIF.
Всего с конца октября к американской границе направилось больше 3000 сальвадорцев. Их первоначальной целью является Гватемала, далее они следуют в Мексику и в США.
Сейчас к границе двух стран по мексиканской территории также идут несколько караванов мигрантов из Гондураса. Около 2000 человек уже дошли до границы в районе мексиканского города Тихуана.
Американские власти заявили, что не намерены принимать нелегалов, и усилили безопасность на границе.