Ուկրաինայի ԱԳՆ-ն հայտարարում է Ռուսաստանի հետ 40 պայմանագրերի դադարեցման մասին
Ուկրաինան միակողմանիորեն դադարեցրել է Ռուսաստանի հետ 48 միջազգային պայմանագրերի գործողությունը: Այս մասին, Ведомости պարբերականի փոխանցմամբ "1+1" հեռուստաալիքի եթերում հայտնել է Ուկրաինայի արտգործնախարար Պավել Կլիմկինը:
"Վերջին ժամանակներս մենք “սպանել” ենք 48 երկկողմ պայմանագիր… Հաջորդ չափաբաժինը կլինի շատ շուտով, շուրջ 40 պայմանագիր: Մենք մանրամասնորեն վերանայում ենք մեր պայմանագրային բազան”, - ասել է նախարարը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսատան-Ուկրաինա հարաբերությունների լարվածության նոր փուլը սկսվեց նոյեմբերի 25-ին Կերչի նեղուցում ուկրաինական նավերի հետ կապված միջադեպից հետո:

В ближайшее время Киев готовит разрыв еще 40 договоров: МИД Украины
Украина в одностороннем порядке прекратила действие 48 межгосударственных договоров с Россией. Об этом в эфире телеканала 1+1 заявил министр иностранных дел Украины Павел Климкин, передает Ведомости
В ближайшее время Киев готовит разрыв еще 40 договоров.
«Мы за последнее время “убили” 48 двусторонних договоров… Следующая порция будет очень скоро, около 40 договоров. Мы досконально пересматриваем нашу договорную базу», — сказал Климкин.
Напомним, что новая эскалация обострения в отношениях Москвы и Киева связан с задержанием Россией трех украинских судов в Керченском проливе 25 ноября.