Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսության նոր շենքի բացմանը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսության նոր շենքի բացման արարողությանը: Այն գտնվում է քաղաքի կենտրոնում` Большой проспект Васильевского острова հասցեում: Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է հյուպատոսության նոր շենքի տարածքում՝ ծանոթացել ստեղծված պայմաններին, հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից:
Տեղեկացվել է, որ հյուպատոսության շենքն ունի պատմական նշանակություն և կառուցվել է 1912 թվականին: Շենքը, որի տարածքը 320 քմ է, Հայաստանի հյուպատոսությանն է տրամադրվել 49 տարով` անվարձահատույց: Նոր շենքն ամբողջությամբ վերանորոգվել է տեղի հայ համայնքի միջոցներով: Հյուպատոսության նախկին տարածքը 2000 թվականին տրամադրվել էր վարձավճարով, ուներ ընդամենը 100 քմ տարածք և անհարմար աշխատանքային պայմաններ:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ներկաներին հյուպատոսության նոր շենքի բացման կապակցությամբ և համոզմունք հայտնել, որ դա կնպաստի հայ համայնքին մատուցվող ծառայությունների բարելավմանը, հյուպատոսության արդյունավետ աշխատանքին: «Հայ ժողովուրդը ջերմ զգացմունքներ ունի Ռուսաստանի Դաշնության նկատմամբ, և նման միջոցառումներն ամրապնդում են մեր հարաբերությունները: Հույս ունեմ, որ Ռուսաստանում Հայաստանի հետ կապված նոր գրասենյակներ ևս կբացվեն, և ռուսական ներդրումները մեր երկրում կշարունակեն ավելանալ»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Nikol Pashinyan Attended The Inauguration Of A New Building Of The Consulate General Of Armenia In St. Petersburg
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan attended the inauguration of a new building of the Consulate General of the Republic of Armenia in St. Petersburg, which is located downtown at the Bolshoi Avenue of Vasilievsky Island.
The new building is of historical significance and dates as far back as 1912. Covering an area of 320 square meters, the building has been provided free of charge to the Consulate for a period of 49 years. It has been renovated with funds available from the local Armenian community. Note that the old building was rented in 2000. Only 100 square meters wide, it was uncomfortable as a working area.
Felicitating those present, Nikol Pashinyan expressed confidence that this will help improve the services provided to the Armenian community. "We, the Armenians, have warm feelings for Russia, and events like this can strengthen our relations. I hope that new Armenian offices and centers will be inaugurated in the Russian Federation, and Russian investments will continue to grow in Armenia," Nikol Pashinyan said.