Բակո Սահակյանը՝ Փաշինյանին. «Մաղթում եմ հաղթանակներ՝ ի փառս մեր Հայրենիքի ու ժողովրդի»
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 10-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո՛ պարոն Փաշինյան,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններում Ձեր ղեկավարած դաշինքի տարած համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ:
Հուսով եմ, որ նոր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն ըստ ամենայնի կնպաստեն Հայաստանի Հանրապետության զարգացմանն ու զորացմանը, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կուռ եռամիասնության պահպանմանը, համազգային ծրագրերի իրականացմանը:
Մեր պետականության ու ժողովրդի առջեւ ծառացած խնդիրների լուծումը, պաշտպանունակության եւ անվտանգության համակարգի հետագա ամրապնդումը, սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի ապահովումը, բնակչության կենսամակարդակի բարձրացումն այն հիմնական ուղենիշներն են, որոնք պետք է լինեն երկու հայկական հանրապետությունների եւ դրանց քաղաքական ղեկավարության գործունեության հիմքում:
Մաղթում եմ Ձեզ, Հայաստանի Հանրապետության մեր բոլոր քույրերին ու եղբայրներին խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու հաղթանակներ՝ ի փառս մեր Հայրենիքի ու ժողովրդի»:

Bako Sahakyan Congratulates Pashinyan on Convincing Victory in Early Parliamentary Elections
President of Artsakh Bako Sahakyan on December 10 sent a congratulatory letter to acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
"Dear Mr. Pashinyan,
On behalf of the people, authorities of the Republic of Artsakh and personally myself I congratulate you on the convincing victory of the alliance led by you in the snap parliamentary elections of Armenia.
I hope the new National Assembly and government will contribute to Armenia’s development and strengthening, preservation of Armenia-Artsakh-Diaspora firm unity and implementation of pan-national programs.
The solution of issues facing our statehood and people, the further strengthening of defense and security system, ensuring socio-economic program, raising the living standards of the population are the main guidelines the activities of the two Armenian states and their political leaderships must be based on.
I wish you, all our sisters and brothers of Armenia peace, good health, success and victories for the glory of our homeland and people".