Brexit-ի հարցով նոր հանրաքվեն ավելի կպառակտի երկիրը. Թերեզա Մեյ
Մեծ Բրիտանիայի`Եվրամիությունից դուրս գալու հարցով երկրորդ հանրաքվեն մեծ վնաս կհասցնի երկրի կառավարության վարած քաղաքականությանը: Այդ մասին Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը հայտարարել է բրիտանական խորհրդարանի Համայնքների պալատում, հաղորդում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Եկեք չխախտենք Մեծ Բրիտանիայի ժողովրդին տրված խոստումը: Նոր քվեարկությունն անդառնալի վնաս կհասցնի մեր քաղաքականության ամբողջականությանը», - ասել է Մեյը՝ ընդգծելով, որ երկրորդ հանրաքվեն կասկածի տակ կդնի պահպանողականների՝ «ժողովրդավարությունն իրացնելու կարողությունը»:
Թերեզա Մեյի կարծիքով՝ նոր հանրաքվեն նաև «ավելի կպառակտի երկիրը, մինչդեռ հիմա աշխատում են միասնականություն դրսևորել»:

Мэй: "Новый референдум по Brexit нанесет непоправимый ущерб политике британского правительства"
Проведение второго референдума по вопросу выхода Соединенного Королевства из Евросоюза нанесет непоправимый ущерб политике британского правительства. Об этом говорится в речи премьер-министра Великобритании Терезы Мэй, с которой она 17 декабря выступит в Палате общин британского парламента и выдержки из которой приводит в понедельник агентство Press Association, передает ТАСС.
"Давайте не будем нарушать обещание, данное британскому народу. Очередное голосование нанесет непоправимый ущерб целостности нашей политики", - считает Мэй, подчеркивая, что новый плебисцит поставит под вопрос в глазах избирателей способность консерваторов "реализовывать демократию".
Мэй также считает, что новый референдум "еще больше разделит страну в тот момент, когда необходимо работать над ее объединением".