Բրիտանական խորհրդարանն որոշել է ԵՄ-ն առանց գործարքի չլքել
Բրիտանացի խորհրդարանականները հունվարի 29-ին հայտնել են իրենց կարծիքը Brexit-ի հետ կապված մի շարք հարցերի վերաբերյալ` վարչապետ Թերեզա Մեյին տալով ԵՄ հետ բանակցությունների հերթական փուլի համար հստակ ծրագիր, հայտնում է РИА Новости-ն:
Պատգամավորները հաստատել են, որ ներկայիս տեսքով համաձայնագրին չեն աջակցում, դեմ են առանց գործարքի ԵՄ լքելուն, ինչպես նաև ցանկանում են Հյուսիսային Իռլանդիայի հետ կապված պայմանների փոփոխություն:
Հիշեցնենք, երկու շաբաթ առաջ Մեյի ներկայացրած Brexit-ի համաձայնագիրը տապալվեց խորհրդարանում: Ընդ որում, այդ համաձայնագիրը քննադատում են ինչպես կոշտ Brexit-ի կողմնակիցները, այնպես էլ նրանք, ովքեր հանդես էին գալիս ԵՄ անդամակցության վերաբերյալ երկրորդ անգամ հանրաքվե անելու օգտին:

Парламент Великобритании решил не покидать ЕС без сделки с Брюсселем
Британские парламентарии во вторник высказали свою позицию по ряду вопросов, связанных с Brexit, дав премьеру Терезе Мэй четкую программу на очередной раунд переговоров с ЕС, сообщает РИА Новости.
Депутаты подтвердили, что в нынешнем виде соглашение с ЕС не поддерживают, выступают против выхода из Евросоюза без соглашения, хотят изменения условий по Северной Ирландии.
Две недели назад представленное Мэй соглашение с ЕС по Brexit с треском провалилось в парламенте. Причем критиковали соглашение как сторонники "жесткого" Brexit, так и те, кто требовал повторного референдума о членстве в ЕС и сохранения единства с Европой.