Թրամփը չի բացառել Վենեսուելա ռազմական միջամտության հնարավորությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը զգուշացրել է, որ դիտարկում է Վենեսուելայում տիրող իրավիճակին արձագանքման «բոլոր տարբերակները» և պահանջել է, որ ձախ առաջնորդ Նիկոլաս Մադուրոն ապաարգելափակի երկիր ամերիկյան հումանիտար օգնության մատակարարումները: Այս մասին հայտնում է «Ամերիկայի ձայնը»:
Կրկին շեշտելով, որ ինքը չի բացառում ռազմական միջամտությունը՝ Թրամփն ասել է, որ իրեն «հիասթափեցնում» են նավթով հարուստ այս լատինաամերիկյան երկրում տեղի ունեցող «ցնցումները»:
«Կտեսնեք»,- Սպիտակ տանը կոլումբիացի իր գործընկեր Իվան Դուկի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Թրամփը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ հազարավոր ամերիկացի զինծառայողներ ուղարկվեն Վենեսուելա:

Трамп вновь не исключил возможность военного вмешательства в Венесуэле
Президент Дональд Трамп предупредил Венесуэлу, что он рассматривает "все варианты" реагирования и потребовал, чтобы левый лидер Николас Мадуро разблокировал поставки американской гуманитарной помощи в страну, передает VOA.
Вновь подчеркнув, что он не исключает военного вмешательства, Трамп сказал, что "потрясения" в этой богатой нефтью латиноамериканской стране "огорчают" его.
"Увидите", – заявил он журналистам на встрече со своим колумбийским коллегой Иваном Дуке в Белом доме, когда его спросили, возможно ли, что тысячи американских военнослужащих отправятся в Венесуэлу.
Американская помощь, которая находится на колумбийской стороне границы с Венесуэлой, стала новым очагом напряженности в возглавляемых США попытках свергнуть Мадуро, чье социалистическое правительство имеет опору в лице военных и поддерживается Россией и Китаем.