Արցախը և Հարավային Օսիան համագործակցության համաձայնագիր են կնքել
Ցխենվալում կայացել Հարավային Օսիայի ԱԳ նախարար Դմիտրիր Մեդոևի և աշխատանքային այցով Հարավային Օսիայում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիսի Մայիլյանի հանդիպումը:
«Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարծիքներ են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների ընթացիկ վիճակի և զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ, քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային քաղաքականության մի շարք արդիական խնդիրներ», - ասվում է Հարավային Օսիայի ԱԳՆ տարածած հաղորդագրությունում:
ԱԳ նախարարները հանրապետությունների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել:

Арцах и Южная Осетия подписали соглашение о сотрудничестве
В столице Южной Осетии Цхинвале состоялась встреча министра иностранных дел республики Дмитрия Медоева и находящегося там с рабочим визитом главы МИД Арцаха Масиса Маиляна.
"В ходе встречи Медоев и Маилян обменялись мнениями по текущему состоянию и перспективам развития двусторонних отношений, обсудили ряд актуальных проблем международной и региональной политики", - говорится в сообщении МИД Южной Осетии.
Главы МИД подписали соглашение о сотрудничестве между внешнеполитическими ведомствами двух республик.