Թրամփը գոհ է Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդի հետ երկխոսությունից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ «հիանալի երկխոսություն է անցկացրել Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հետ։
«Հիանալի հանդիպումներ և ընթրիք ունեցանք այսօր Կիմ Չեն Ընի հետ Վիետնամում»,-  Twitter-ի իր էջում գրել է ԱՄՆ նախագահը:
Երկու երկրների առաջնորդները հանդիպման վերջում կանցկացնեն «համատեղ համաձայնագրի ստորագրման արարողություն», որը կկայանա փետրվարի 28-ին։ Այս համաձայնագրերի մանրամասները դեռ հայտնի չեն, հայտնում է DW-ն` հղում կատարելով Սպիտակ տան տարածած հայտարարությանը:
«Հույս ունեմ շատ հարցեր կլուծվեն», - ասել է Թրամփը ճաշի ժամանակ: «Կարծում եմ, դա կհանգեցնի հիանալի, իսկապես հրաշալի իրավիճակի երկարաժամկետ հեռանկարում»:

US President Donald Trump said he had "very good dialogue" with North Korea leader Kim Jong Un on Wednesday - day one of their second summit on North Korean denuclearization.
The two heads of state kicked off the Vietnam summit with smiles, hopeful talk and a friendly dinner.
They are expected to hold a "joint agreement signing ceremony" on Thursday, DW reports, referring to a White House itinerary. The details of these agreements are not yet known.
"A lot of things are going to be solved I hope," Trump said at the dinner. "I think it will lead to a wonderful, really a wonderful situation long-term."