Որևէ հնարավոր փոփոխություն բանակցությունների ձևաչափում պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար. Միրոսլավ Լայչակ
Հայաստանի կառավարությունն է որոշելու ձևաչափերը, Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը՝ պատասխանելով հարցին, թե ո՞վ ու ինչպե՞ս պետք է ներկայացնի Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին, հայտնում է «Այսօր»-ը։
«Որևէ հնարավոր փոփոխություն բանակցությունների ձևաչափում պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար», - ասաց նա։
Միրոսլավ Լայչակն ընդգծեց՝ բավարար ժամանակ հատկացրել են այս խնդիրների քննարկման համար։
«Վստահ եմ, որ Հայաստանի կառավարությունը ճիշտ բանաձևն ունի բանակցություններ շարունակության վերաբերյալ համապատասխան ձևաչափում», - ասաց ԵԱՀԿ գործող նախագահը։

"Изменения в формате переговоров по Карабаху должны быть приемлемы для всех": действующий председатель ОБСЕ
Любое изменение формата переговоров по Карабаху должно быть приемлемо для всех сторон, заявил действующий председатель ОБСЕ, глава МИД Словакии Мирослав Лайчак, отвечая на вопрос, кто и как должен представлять Нагорный Карабах в переговорах, передает Aysor.am
По его словам, существует процесс, который проводится в соответствии с традициями, и может приводить к конкретным результатам.
"Правительство Армении должно решить форматы. Но любые возможные изменения в формате переговоров должны быть приемлемы для всех сторон", - сказал М.Лайчак на пресс-конференции в Ереване.
"Уверен, что у правительства Армении есть правильная формула для продолжения переговоров", - заявил он.