Արցախի նախագահն Ազգային ժողովի նիստում հանդես է եկել ամենամյա հաղորդմամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 17-ին Ազգային ժողովի նիստում հանդես է եկել ԱՀ Նախագահի 2018 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքի ու արդյունքների և 2019 թվականի ծրագրի վերաբերյալ ամենամյա հաղորդմամբ:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին մեր երկրում իրականացվել է մեծածավալ աշխատանք կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում, ապահովվել է կայուն առաջընթաց, արձանագրվել են ցուցանիշներ, որոնց հիման վրա մշակվել և ներկայումս կյանքի են կոչվում ընթացիկ տարվա ծրագրերը:
Նախագահը մանրամասնորեն ներկայացրել է նաև մի շարք ոլորտներում իրականացվելիք նախագծերը և համոզմունք հայտնել, որ կհաջողվի դրանք կյանքի կոչել իշխանության բոլոր թևերի ու տարբեր կառույցների սերտ փոխգործակցության, համակարգված և արհեստավարժ աշխատանքի միջոցով:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետության ամենակարևոր առաջադրանքներից եղել է, կա և կմնա երկրի ու ժողովրդի անվտանգության ապահովումը, Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձր մակարդակի պահպանումը ՝ շեշտելով, որ Պաշտպանության բանակը հուսալիորեն իրականացրել է իր առջև դրված խնդիրները, պահպանել սահմանների անձեռնմխելիությունն ու պետության լիարժեք անվտանգությունը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանրապետության օրենսդիր մարմինն իր ակտիվ դերակատարությունն է ունեցել նախանշված ծրագրերի հաջող իրականացման գործում՝ շնորհակալություն հայտնելով կառուցողական համագործակցության և սկզբունքային դիրքորոշման համար:

Президент Арцаха выступил на заседании НС с ежегодным посланием
17 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян выступил на заседании Национального Собрания Арцаха с ежегодным посланием относительно хода и результатов выполнения программы президента в 2018 году и программы на 2019 год.
Бако Саакян отметил, что в 2018 году были осуществлены крупномасштабные программы во всех сферах жизнедеятельности республики, был обеспечен стабильный прогресс, зарегистрированы показатели, на основании которых были разработаны и ныне реализуются программы текущего года.
Президент детально представил также проекты, которые будут осуществлены в ряде отраслей, и выразил уверенность, что их успешная реализация будет достигнута посредством тесного сотрудничества всех ветвей власти и разных структур, скоординированной и профессиональной работы.
Бако Саакян подчеркнул, что одной из самых важных задач государства и впредь будет обеспечение безопасности страны и народа, сохранение высокого уровня боеспособности Армии обороны, особо отметив, что Армия обороны успешно осуществила поставленные перед ней задачи, обеспечила неприкосновенность границ и полноценную безопасность государства.
Глава государства заметил, что законодательный орган республики сыграл активную роль в успешной реализации намеченных программ, выразив признательность за конструктивное сотрудничество и принципиальную позицию