Արմեն Սարգսյանը բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյանների հետ քննարկել է Գյումրիում բարեգործական ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյաններին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը խոսել է Գյումրիի պատմական միջուկի վերականգնման ծրագրերի մասին՝ նշելով, որ օտարերկրյա այցերի շրջանակում իր հանդիպումների ժամանակ մշտապես բարձրաձայնում է խնդիրն ու տարբերակներ դիտարկում օտարերկրյա մասնագետներին ևս ներգրավելու վերաբերյալ:
Բարերարները, ովքեր տարիներ շարունակ տարբեր ծրագրեր են իրականացրել Գյումրիում, նշել են, որ կդիտարկեն քաղաքի վերականգնման գործում իրենց ներդրումն ունենալու հարցը:

Армен Саркисян принял Джорджа и Керолайн Наджарянов
Президент Армении Армен Саркисян принял благотворителей Джорджа и Керолайн Наджарянов, сообщает пресс-служба президента РА.
В ходе встречи были обсуждены возможности осуществления в Армении различных программ.
Армен Саркисян затронул тему программ восстановления исторического центра Гюмри, отметив, что во время своих встреч в рамках зарубежных визитов постоянно озвучивает эту проблему и рассматривает варианты привлечения иностранных специалистов.
Благотворители, которые на протяжении многих лет осуществляли различные программы в Гюмри, отметили, что рассмотрят вопрос о своем вкладе в восстановление города.