Պեկինում կայացել է Պուտին-Ալիև հանդիպումը
Ռուսաստան-Ադրբեջան-Իրան գագաթնաժողովը տեղի կունենա ՌԴ-ում օգոստոսին: Այդ մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտնել Է Ադրբեջանի իր պաշտոնակից Իլհամ Ալիևի հետ Պեկինում կայացած հանդիպմանը:
«Մենք պայմանավորվեցինք, որ օգոստոսին Ռուսաստանում կանցկացնենք հերթական ռուս-ադրբեջանա-իրանական գագաթնաժողովը»,-ասել Է Պուտինը ապրիլի 26-ին կայացած հանդիպմանը:
Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերություններին՝ Պուտինը նշել Է, որ ՌԴ-ի և Ադրբեջանի միջև ապրանքաշրջանառությունը 2018 թվականին ավելացել Է գրեթե 14 տոկոսով և հասել 2,5 միլիարդ դոլարի:

В Пекине состоялась встреча Путин - Алиев
Российско-азербайджанско-иранский саммит пройдет в России в августе, сообщил президент РФ Владимир Путин на встрече с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым в Пекине, передает РИА Новости.
"Мы договорились о том, что в августе проведем в России очередной российско-азербайджанско-иранский саммит", - сказал Путин в ходе встречи в пятницу.
Если говорить о сфере двусторонней торговли, отметил российский лидер, товарооборот РФ и Азербайджана в прошлом году увеличился почти на 14% и достиг 2,5 миллиардов долларов.