Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի հետևանքով բռնկված հրդեհի կապակցությամբ, որը մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
Ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր վշտով տեղեկացա մայիսի 5-ին Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի պատճառով տեղի ունեցած ողբերգության մասին:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ցավակցության և զորակցության խոսքեր եմ հղում զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ համբերություն, ուժ և ոգու ամրություն:

Премьер Армении направил телеграмму соболезнования президенту России
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с трагедией, произошедшей в московском аэропорту Шереметьево при аварийной посадке пассажирского самолета.
В телеграмме соболезнования, в частности, говорится:
"С глубокой скорбью воспринял известие о трагедии, произошедшей 5-го мая в московском аэропорту Шереметьево при аварийной посадке пассажирского самолета.
От имени армянского народа и от себя лично выражаю искренние слова соболезнования, сочувствия и поддержки родным и близким погибших. Желаю им терпения, силы и стойкости духа.