Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի հետևանքով բռնկված հրդեհի կապակցությամբ, որը մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
Ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր վշտով տեղեկացա մայիսի 5-ին Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի պատճառով տեղի ունեցած ողբերգության մասին:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ցավակցության և զորակցության խոսքեր եմ հղում զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ համբերություն, ուժ և ոգու ամրություն:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a condolence letter to President Vladimir Putin of the Russian Federation over the fire the broke out during the emergency landing of a passenger plane at Moscow’s Sheremetyevo airport, which claimed several casualties.
The letter reads, in part:
“I was deeply grieved to learn about the tragic accident that occurred on May 5 at Moscow’s Sheremetyevo airport during the emergency landing of a passenger plane.
On behalf of the Armenian people and on my own behalf, I express our sincere condolences and sympathy to the families and friends of the victims. I wish them patience and fortitude.