Վարչապետը կառավարական առանձնատանը հյուրընկալել է սահմանամերձ համայնքների շրջանավարտներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարական առանձնատանը հյուրընկալել է սահմանամերձ համայնքների շուրջ 280 շրջանավարտների: Վարչապետը նրանց շնորհավորել է «Վերջին զանգի» կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ: Նիկոլ Փաշինյանը շրջանավարտներին կոչ է արել մեծ ուշադրություն դարձնել կրթությանը և հետագա կյանքում շարունակական քայլեր իրականացնել այդ ուղղությամբ:
«Ուզում եմ շնորհավորել մեր բոլոր շրջանավարտներին Վերջին զանգի առիթով, մաղթել ամենայն հաջողություն կյանքի նոր փուլում, Նոր Հայաստանում: Ձեզ համար Հայաստանի Հանրապետությունում նորանոր հնարավորություններ են ստեղծվելու, և մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի այդ հնարավորությունները կյանքի կոչվեն և Հայաստանը լինի իրապես տաղանդների երկիր: Մենք այդ տաղանդներով պետք է մեր երկիրը շենացնենք ու զարգացնենք»,- Ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի կառավարական առանձնատանը հյուրընկալվել են, մասնավորապես, Արարատի մարզի Երասխ, Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ, Վահան, Վայոց Ձորի մարզի Արենի, Խաչիկ, Տավուշի մարզի Բաղանիս, Բարեկամավան, Բերդավան, Դովեղ, Կոթի, Ոսկեպար, Ոսկեվան, Այգեձոր, Այգեպար, Մովսես, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի, Չորաթան, Պառավաքար, Վերին Կարմիրաղբյուր, Կայան, Բերքաբեր, Կիրանց, Վազաշեն բնակավայրերի միջնակարգ դպրոցների շրջանավարտները:

Премьер Армении на правительственной даче принял выпускников из приграничных общин
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на правительственной даче принял около 280 выпускников из приграничных общин. Премьер-министр поздравил их с "Последним звонком" и пожелал им успехов. Никол Пашинян призвал выпускников уделять большое внимание образованию и в дальнейшей жизни предпринимать продолжительные шаги в этом направлении.
"Хочу поздравить всех наших выпускников с Последним звонком, пожелать им всяческих успехов на новом этапе жизни, в Новой Армении. В Армении для вас будут созданы новые возможности, и мы сделаем все, чтобы эти возможности стали реальностью, чтобы Армения стала страной талантов. Мы должны обогащать и развивать нашу страну благодаря этим талантам", - в прямом эфире на своей странице в Фейсбук отметил Никол Пашинян.
Гостями на правительственной даче премьер-министра, в частности, были выпускники школ общин Ерасх Араратской области, Чамбарак и Ваан Гегаркуникской области, Арени и Хачик Вайоцдзорской области, Баганис, Барекамаван, Бедаван, Довег, Коти, Воскепар, Воскеван, Айгедзор, Айгепар, Мовсес, Неркин Кармирахпюр, Чинари, Чоратан, Парвакар, Верин Кармирахпюр, Каян, Беркабер, Киранц, Вазашен Тавушкой области.