Վարչապետը մասնակցել է ԵԱՏՄ անդամ երկրների ղեկավարների պաշտոնական ճաշին և հանդիպել է հայ գործարարների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում մասնակցել է Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստին։ Նիստից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը հանդես են եկել մամուլի համար հայտարարությամբ։
Հաջորդիվ տեղի է ունեցել պաշտոնական ճաշ՝ ի պատիվ ԵԱՏՄ անդամ երկրների պատվիրակությունների։
Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանն այցելել է Ղազախստանում Հայաստանի դեսպանություն, որտեղ հանդիպում է ունեցել տեղի մի խումբ հայ գործարարների հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր։

Nikol Pashinyan Attends Official Dinner of Heads of EAEU-Member States; PM Meets With Armenian Entrepreneurs
Prime Minister Nikol Pashinyan today attended the meeting of the Supreme Eurasian Economic Council in Nur-Sultan, the capital of Kazakhstan. After the meeting, Prime Minister Nikol Pashinyan and Eurasian Economic Commission Chairman Tigran Sargsyan made statements for the press.
An official dinner was held in honor of EAEU-member States’ delegations. Then Prime Minister Pashinyan visited the Armenian Embassy in Kazakhstan, where he met with a group of Armenian entrepreneurs. Issues related to the implementation of investment programs in Armenia were discussed during the meeting.