Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Ռայան Գրիֆիթսին
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունիսի 3-ին ընդունել է ԱՄՆ Սիրակուզայի համալսարանի քաղաքացիության և հասարակական կապերի Մաքսվել դպրոցի Քաղաքագիտության բաժնի դոցենտ Ռայան Գրիֆիթսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի Հանրապետության ճանաչմանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության լուծման հեռանկարներին, միջազգային գործընթացներում Արցախի ունեցած դերին և Արցախ այցելող օտարերկրացիների նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից ճնշումներին վերաբերող հարցեր:
Ռայան Գրիֆիթսի հետազոտության առարկան՝ սեցեսիայի (անջատումդինամիկայի, ինչպես նաև սուվերենության (ինքնիշխանության), պետականհամակարգի և միջազգային կարգի ուսումնասիրությունն է:

Ашот Гулян встретился с Райаном Гриффитсом
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 3-го июня принял доцента факультета политологии Школы Максвелла гражданства и связей с общественностью Сиракузского университета США Райана Гриффитса.
Во время встречи обсуждались вопросы касательно признания Республики Арцах, перспектив решения азербайджано-карабахского конфликта, роли Арцаха в международных процессах, а также давления со стороны Азербайджана на иностранцев, посещающих Арцах.
Предмет исследования Райана Гриффитса - динамика сецессии (отделения), изучение суверенитета (самоуправления), а также государственной системы и международного порядка.