Փաշինյանը շնորհավորել է Խորվաթիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչին Խորվաթիայի Պետականության օրվա կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Խորվաթիայի Պետականության օրվա կապակցությամբ ջերմորեն շնորհավորում և առաջընթացի, բարգավաճման ու խաղաղության բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեր երկրին և ժողովրդին:
Հայաստանը կարևորում է Խորվաթիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ վստահության վրա: Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության համար խոստումնալից հեռանկարներ կստեղծի նաև ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացումը:
Ցանկանում եմ վերահաստատել Ձեզ հետ համատեղ աշխատելու և տարբեր ոլորտներում համագործակցության նոր հնարավորություններ ստեղծելու պատրաստակամությունս՝ ի շահ մեր պետությունների և ժողովուրդների»:

Премьер-министр Пашинян поздравил премьер-министра Хорватии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Хорватии Андрею Пленковичу по случаю Дня государственности. В послании, в частности, говорится:
''Сердечно поздравляю с Днем государственности Хорватии и желаю прогресса, процветания и мира Вашей стране и народу.
Армения придает большое значение развитию дружественных отношений с Хорватией, основанных на общих ценностях и взаимном доверии. Уверен, что реализация Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС также создаст многообещающие перспективы для взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами.
Я хочу подтвердить готовность работать с Вами и создавать новые возможности для сотрудничества в различных областях в интересах наших государств и народов''.