Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դոնալդ Թրամփին՝ ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ԱՄՆ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Մենք մեծապես կարևորում ենք Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների բարեկամու­թյունը, տարբեր ոլորտներում առկա բազմոլորտ համագործակցությունը և պատրաստա­կամ ենք ջանքեր գործադրել դրանք առավել խորացնելու և ընդլայնելու համար:
Հայ-ամերիկյան փոխգործակությանը մեծապես նպաստում են նաև Միացյալ Նահանգներում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք իրենց ներդրումն ունեն ինչպես Միացյալ Նահանգների քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կյանքում, այնպես էլ անգնահատելի ավանդը՝ մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման և պահպանման գործում», -մասնավորապես ասվում է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Президент Армении направил поздравительное послание Дональду Трампу
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня направил поздравительное послание Президенту Соединенных Штатов Америки Дональду Трампу по случаю Дня независимости США.
"Мы придаем большое значение дружбе между Арменией и США, многоплановому сотрудничеству в различных сферах, и мы готовы приложить усилия для их дальнейшего углубления и расширения.
Армяно-американскому сотрудничеству в значительной мере способствуют также наши проживающие в Соединенных Штатах соотечественники, которые вносят вклад как в политическую, экономическую и культурную жизнь Соединенных Штатов, так и имеют неоценимые заслуги в деле укрепления и сохранения дружбы между нашими народами", - в частности, говорится в послании Президента Саркисяна.