Բակո Սահակյանը ծանոթացել է Համահայկական 7-րդ խաղերի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 9-ին այցելել է Ստեփանակերտի կենտրոնական մարզադաշտ և ծանոթացել Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է խաղերը բարձր մակարդակով անցկացնելու հրամայականը՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха ознакомился с подготовительными работами по проведению Всеармянских летних игр
Президент Республики Арцах Бако Саакян 9 июля посетил центральный стадион Степанакерта и ознакомился с подготовительными работами по проведению 7-ых Всеармянских летних игр.
Глава арцахского государства подчеркнул важность проведения игр на высоком уровне, дав соответствующие поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ.
Президента сопровождали госминистр Григорий Мартиросян, председатель Международного комитета Всеармянских игр Ишхан Закарян, другие должностные лица.