Բակո Սահակյանը ծանոթացել է Համահայկական 7-րդ խաղերի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 9-ին այցելել է Ստեփանակերտի կենտրոնական մարզադաշտ և ծանոթացել Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է խաղերը բարձր մակարդակով անցկացնելու հրամայականը՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh Gets Acquainted with Preparation Works of 7th Pan-Armenian Games
On 9 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the central stadium of Stepanakert and inspected the preparatory activities to host the 7th Pan-Armenian summer games.
The Head of the State underscored the imperative to hold the games at a high level, giving appropriate instructions to the heads of concerned bodies towards proper implementation of the activities.
Minister of State Grigory Martirosyan, chairman of the Pan-Armenian Games' World Committee Ishkhan Zakaryan and other officials accompanied the President.