Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է համաշխարհային ճանաչում ունեցող սոպրանո Հասմիկ Գրիգորյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է համաշխարհային ճանաչում ունեցող սոպրանո, «Միջազգային օպերային մրցանակաբաշխության» 2019 թ. «Լավագույն օպերային երգչուհի» անվանակարգում հաղթած Հասմիկ Գրիգորյանին և​ Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար​ Կոնստանտին Օրբելյանին:
Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Հասմիկ Գրիգորյանին՝ օրերս Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ունեցած մենահամերգի առիթով, որը նվիրված էր երգչուհու հոր՝ ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ, Լիտվայի ԽՍՀ վաստակավոր արտիստ Գեղամ Գրիգորյանի հիշատակին: Նախագահն ընդգծել է, որ հաճախ է հանդիպել Գեղամ Գրիգորյանին, ում հետ ունեցել է անձնական բարեկամություն, և ում մեծ արվեստն ու վաստակը գնահատված են ոչ միայն Հայաստանի և հայերի, այլև համաշխարհային հանրության կողմից:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Հասմիկ Գրիգորյանը նշել է, որ իր մասնագիտական ընտրության և որպես երգիչ կայացման գործում մեծ է եղել Գեղամ Գրիգորյանի ներդրումը: Երգչուհին ներկայացրել է իր առաջիկա ծրագրերն ու անելիքները:

President Armen Sarkissian hosted today the world-famous soprano, winner of the International Musical Competition 2019 in the Best opera singer nomination Hasmik Grigorian and Creative Director of the A. Spendiarian Opera and Ballet National Academic Theater Constantin Orbelian.
Armen Sarkissian congratulated Hasmik Grigorian on her recent solo concert at the A. Spendiarian Opera and Ballet National Academic Theater which was dedicated to the memory of the singer’s father, RA People’s Artist, Distinguished Artist of Lithuania Gegham Grigorian. The President underscored that had been seeing Gegham Grigorian often, had a personal friendship with him. He said that G. Grigorian’s art and excellence was appreciated not only in Armenia and by the Armenians but also internationally.
Hasmik Grigorian expressed thanks for the warm welcome and noted that her father’s contribution to her professional choice and to her distinction as a singer was great. The singer spoke also about her forthcoming plans and projects.
The interlocutors discussed the possibilities of new concerts in Armenia with the participation of H. Grigorian.