Վարչապետը շնորհավորել է Կորեայի Հանրապետության նախագահին՝ Ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Ջե-Ինին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կորեայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի` Ազատագրման օրվա առթիվ:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի Հանրապետության և Կորեայի Հանրապետության միջև ձևավորված գործընկերային հարաբերություններն ընդլայնվել և ամրապնդվել են փոխադարձ հարգանքի և բարեկամության ոգով: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի առաջիկա տարիներին որակական նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-կորեական փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Լիահույս եմ նաև, որ Հարավային և Հյուսիսային Կորեաների միջև ընթացող երկխոսությունը դրական արդյունքներ կտա և ճանապարհ կհարթի Կորեական թերակղզում կայուն խաղաղության հաստատման համար:
Մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Կորեայի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարօրություն»:

PM Congratulates Republic of Korea President on National Day
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President Moon Jae-in of the Republic of Korea on the country’s National Day. The message reads, in part:
“I cordially congratulate you and the friendly people of the Republic of Korea on your country’s National Day – Liberation of Korea.
I am pleased to note that the partnership between the Republic of Armenia and the Republic of Korea has expanded and strengthened since the establishment of diplomatic relations in the spirit of mutual respect and friendship. I am confident that through joint efforts we will further strengthen the mutually beneficial cooperation between Armenia and Korea to the benefit of our peoples.
I also hope that the ongoing dialogue between North Korea and the Republic of Korea will yield positive results to pave the way for a lasting peace in the Korean Peninsula.
I wish you, Excellency, robust health and every success in your initiatives, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Korea.”