Հզբոլլահի առաջնորդը սպառնացել է Իսրայելին
Հզբոլլահի առաջնորդ Սեյիդ Հասան Նասրալլահն իր հեռուստատեսային ուղերձում սպառնացել է Իսրայելին, որ իր շարժումը պատասխան է պատրաստում Բեյրութի վրա իսրայելական երկու անօդաչուների հարձակմանը, հայտնում է Reuters գործակալությունը:
Գործակալության փոխանցմամբ՝ Հզբոլլահի առաջնորդի այդ նախազգուշացումը վերջին տարիների ամենակոշտ հայտարարությունն է:
Նասրալլահի խոսքերով՝ այդ հարձակումը 2006 թվականին Իսրայելի և Հզբոլլահի միջև հակամարտության ավարտից հետո մշակված ուժի կիրառման կանոնների «առաջին ակնհայտ, լուրջ, վտանգավոր խախտումն է»:
Հիշեցնենք, օգոստոսի 25-ի լույս գիշերը Բեյրութի հարավում երկնքում երկու անօդաչու է նկատվել, որոնցից մեկը պայթել է երկնքում, երկրորդն ընկել է Հզբոլլահի տեղեկատվական կենտրոնի մոտ:

Лидер Хезболлы пригрозил Израилю
Лидер Хезболлы Сайед Хасан Насралла в телевизионном обращении предупредил Израиль, что его движение готовит скорый ответ на атаку двух израильских беспилотников на Бейрут, которая произошла в ночь на 25 августа, сообщает Корреспондент со ссылкой на  Reuters.
Как подчеркнуло агенство, подобные предупреждения из уст лидера Хезболлы стали самыми жесткими за последние годы.
По словам Насраллы, нападение стало "первым явным, серьезным, опасным нарушением правил применения силы", выработанных после окончания конфликта в 2006 году между Израилем и Хезболлой.
Напомним, в ночь на 25 августа в небе над южной окраиной Бейрута были замечены два беспилотника. Один из дронов взорвался в небе, второй упал рядом с информационным центром движения Хезболла.