Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 10-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային:
«Մեծարգո՛ Ռաուլ Ջումկի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ընտրություններում տարած հաղթանակի և Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Դուք՝ որպես մարդ, ով կանգնած է եղել անկախ աբխազական պետականության կերտման ակունքներում, ակտիվ մասնակցություն է ունեցել հարազատ երկրի պաշտպանության, զարգացման և ամրապնդման գործում, այսուհետ ևս կանեք Ձեզնից կախված ամեն ինչ Ձեր ժողովրդին և պետությանը ծառայելու համար:
Հարգարժա՛ն պարոն Խաջիմբա,
Մեկ անգամ ևս ընդունեք իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները և բարեկամության ու համագործակցության խորը հավաստիքը՝ ի շահ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների: Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում»:

Bako Sahakyan Sent a Congratulatory Letter to President of the Republic of Abkhazia
On 10 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba.
"Honorable Mr. Khadjimba,
On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and myself personally I extend my cordial congratulations to You on the victory in the elections and being reelected to the post of the President of the Republic of Abkhazia.
As a person standing at the origins of establishing an independent Abkhazian statehood, having taken an active part in defending the native country, its formation and strengthening, I am confident, You will further on do everything in your power to serve Your people and state.
Respected Mr. Khadjimba,
Please, once again accept my most heartfelt congratulations and deep assurances of friendship and cooperation in the interests of our two fraternal peoples. I sincerely wish You success in all Your endeavors".