Արձանագրվել է արտաքին պետական պարտքի նվազման միտում. Նիկոլ Փաշինյան
2019թ. օգոստոսին 2015-ից ի վեր առաջին անգամ արձանագրվել է արտաքին պետական պարտքի նվազման միտում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Իհարկե, պետական պարտքի նվազումը ինքնանպատակ չէ, բայց սա արդյունք է այն բանի, որ հստակ խնդիր ենք դրել պետական միջոցները ծախսել արդյունավետ:
Սա, իհարկե, որոշակիորեն դանդաղեցնում է կապիտալ ծախսերի տեմպը, որովհետեւ համակարգը սովոր է աշխատել այլ՝ հայտնի կանոններով:
Բայց սա, միանշանակ, ճիշտ ճանապարհ է. թույլ չտալ պետական միջոցները վատնել անորակ շինարարությունների եւ ատկատների վրա»,- գրել է վարչապետը:

A trend in external national debt reduction has been recorded in August 2019 for the first time since 2015. The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, noted this in a Facebook postNews.am reports.
“Of course, reducing the national debt is not an end in itself, but it’s a result of the fact that we have set a clear task: to spend state funds efficiently,” he added. “This, of course, somewhat slows down the pace of capital spending because the system is used to working with other—well-known—rules.
“But this is definitely the right way: not to permit to waste state funds on poor construction and kickbacks.”