Վարչապետն ընդունել է «HSBC International» Եվրոպայի զարգացման գծով տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «HSBC International» Եվրոպայի զարգացման գծով տնօրեն Քրիստոֆեր Դեվիսին: Հանդիպմանը ներկա էին «HSBC Բանկ Հայաստան»-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Փոլ Էդգարը և «HSBC Բանկ Հայաստան»-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Արամ Փինաջյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը կարևորում է HSBC բանկի հետ արդյունավետ համագործակցությունը և HSBC-ի՝ որպես Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատար ներկայացուցիչներից մեկի ներդրումը մեր երկրում բանկային մենեջմենթի մշակույթի զարգացման գործում:
«HSBC International» Եվրոպայի զարգացման գծով տնօրենը գոհունակություն է հայտնել բանկի՝ Հայաստանում ծավալած գործունեությունից, ՀՀ կառավարության և ՀՀ կենտրոնական բանկի հետ համագործակցությունից և նշել, որ HSBC-ն հետաքրքրված է մեր երկրում գործունեությունն ու ծրագրերն ընդլայնելու հարցում:
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ տնտեսության զարգացմանը միտված բարեփոխումները և նշել, որ կառավարության առաջնահերթություններից է Հայաստանը տեխնոլոգիական երկիր դարձնելը: Այս համատեքստում հեռանկարային կարող է լինել նաև տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ HSBC-ն հուսալի գործընկեր է, և կառավարությունը պատրաստ է քննարկել Հայաստանում բանկի ներկայացվածության ընդլայնման և համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:

Премьер Армении принял директора по развитию банка "HSBC International" по странам Европы
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 19 сентября принял директора по развитию банка "HSBC International" по странам Европы Кристофера Дейвиса. Во встрече приняли также участие генеральный исполнительный директор "HSBC банк - Армения" Пол Эдгар и заместитель генерального исполнительного директора "HSBC банк - Армения" Арам Пинаджян.
Приветствуя гостей, премьер-министр отметил, что правительство придает важность эффективному сотрудничеству с банком HSBC и вкладу банка HSBC как одного из ведущих представителей банковской системы Армении в развитие культуры банковского менеджмента в нашей стране.
Директор по развитию "HSBC International" по странам Европы выразил удовлетворение деятельностью банка в Армении, сотрудничеством с правительством и Центральным банком Армении и отметил, что HSBC заинтересован в расширении своей деятельности и программ в нашей стране.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития сотрудничества. Никол Пашинян представил направленные на развитие экономики Армении реформы и отметил, что одним из приоритетов правительства является превращение Армении в технологическую страну. В этом контексте перспективным также может быть сотрудничество в сфере технологий. Никол Пашинян отметил, что HSBC является надежным партнером, и правительство готово обсудить возможности расширения присутствия банка в Армении и реализации совместных проектов.