Կուրցի կուսակցությունը հաղթել է Ավստրիայի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում
Պահպանողական՝ Ավստրիայի ժողովրդական կուսակցությունը (ԱԺԿ)` նախկին կանցլեր Սեբաստիան Կուրցի գլխավորությամբ Ազգային խորհրդի (խորհրդարանի ստորին պալատիարտահերթ ընտրություններում առաջատարն է: Ըստ երկրի ներքին գործերի նախարարության հրապարակած պաշտոնական տվյալների՝ Կուրցի կուսակցությունը հավաքել է քվեների 38,4 տոկոսը (73 պատգամավորական մանդատ):
Ավստրիայի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը (ԱՍԴԿ) զբաղեցնում 1 երկրորդ տեղը՝ քվեների 21,5 տոկոսով (41 պատգամավորական մանդատ): Երրորդ տեղում աջամետ Ավստրիայի ազատության կուսակցությանն (ԱԱԿ) է՝ 17,3 տոկոսով (32 մանդատ): Չորրորդ դիրքն զբաղեցնում են «Կանաչները»՝ 12,4 տոկոսով (23 մանդատ), «Նոր Ավստրիան» հինգերորդ հորիզոնականում է՝ 7,4 տոկոսով (14 տեղ խորհրդարանում):

Партия Курца победила на внеочередных парламентских выборах в Австрии
Консервативная Австрийская народная партия (АНП) во главе с ее председателем и бывшим канцлером Австрии Себастьяном Курцем набирает на досрочных выборах в Национальный совет (нижняя палата парламента) 38,4% голосов (73 депутатских мандата) и побеждает после подсчета всех голосов, отданных избирателями на участках в воскресенье. Таковы официальные данные, опубликованные министерством внутренних дел республики, передает ТАСС.
Социал-демократическая партия Австрии (СДПА) занимает второе место с результатом в 21,5% голосов (41 депутатский мандат). Третье место у правой Австрийской партии свободы (АПС) - 17,3% (32 мандата). Четвертое занимают "Зеленые" - 12,4% (23 мандата), "Новая Австрия" на пятом месте - 7,4% (14 мест в парламенте).