ՀՀ նախագահը հանդիպել է Ադրին Նազարյանի և Փոլ Քրիքորյանի հետ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի նահանգային ասամբլեայի անդամ Ադրին Նազարյանին և Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Փոլ Քրիքորյանին:
Ընդգծելով Կալիֆոռնիայի նահանգի, մասնավորապես Լոս Անջելեսի հետ Հայաստանի ունեցած երկարամյա սերտ հարաբերությունների կարևորությունը՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է այն ոլորտները, որտեղ համագործակցության և առկա կապերն էլ ավելի խորացնելու առավել մեծ ներուժ կա՝ նոր տեխնոլոգիաներ, գիտություն, կրթություն, էներգետիկա, գյուղատնտեսություն:Ադրին Նազարյանը և Փոլ Քրիքորյանը պատրաստակամություն են հայտնել անել հնարավորը՝ նպաստելու երկկողմ փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը, հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Միացյալ Նահանգներում, մասնավորապես Կալիֆոռնիայի նահանգում հայ համայնքի ներգրավվածությանը տեղի հասարակական-քաղաքական և տնտեսական կյանքին:

Армен Саркисян встретился с Адрином Назаряном и Полом Крикоряном
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял члена Ассамблеи штата Калифорния Адрина Назаряна и члена Городского совета Лос-Анджелеса Пола Крикоряна.
Подчёркивая важность многолетних тесных отношений Армении с штатом Калифорния и, в частности, с Лос-Анджелесом, Президент Республики Армен Саркисян отметил те отрасли, в которых есть наибольший потенциал для углубления существующих связей: новые технологии, наука, образование, энергетика, сельское хозяйство. Адрин Назарян и Пол Крикорян выразили готовность сделать всё возможное, чтобы содействовать развитию двустороннего взаимовыгодного сотрудничества, укреплению отношений Родина-Диаспора.
В ходе встречи речь шла об участии армянской общины Соединённых Штатов, в частности, штата Калифорния, в местной общественно-политической и экономической жизни.