Թրամփը մտադիր է Ռուսաստանի և Չինաստանի հետ միջուկային գործարք կնքել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրկին հայտարարել է Ռուսաստանի և Չինաստանի հետ միջուկային պայմանագիր կնքելու իր մտադրության մասին, հայտնում է Fox News-ը: Նախագահի խոսքերով՝ այդ հարցը քննարկվում է Մոսկվայի և Պեկինի հետ:
«Կարծում եմ՝ երբ հավաքվենք Ռուսաստանի ու Չինաստանի հետ, մենք միջուկային գործարք կմշակենք», - ասել է Թրամփը:
Ռազմավարական հարձակվողական զենքերի մասին պայմանագրի գործողության ժամկետն ավարտվում է 2021 թվականի փետրվարին: Այն Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև զինատեսակների սահմանափակման մասին միակ գործող փաստաթուղթն է:

Трамп намерен заключить ядерную сделку с Россией и Китаем
Президент США Дональд Трамп снова заявил о своем намерении заключить ядерную сделку с Россией и Китаем. Об этом сообщает телеканал gazeta.ru со ссылкой на Fox News.
По его словам, данный вопрос обсуждается с Москвой и Пекином.
"Я считаю, что когда мы соберемся с Россией и Китаем, мы разработаем ядерную сделку", — сказал Трамп.
Как известно, договор о сокращении стратегических наступательных вооружений (СНВ-3) заканчивает свое действие в феврале 2021 года. При этом данный документ является единственным действующим соглашением между Россией и США об ограничении вооружений.