Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության համակարգի աշխատակցի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին մասնակցել է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության համակարգի աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է համակարգի ծառայողներին, պետական բարձր պարգևներ հանձնել մի խումբ աշխատակիցների, մաղթել խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք:
Դիմելով համակարգի աշխատակիցներին՝ Նախագահն ընդգծել է. «Բոլոր խնդիրների հաջող լուծման գրավականը դուք եք, ձեր արհեստավարժ ու անձնվեր ծառայությունը: Այն ծանր է և ոչ անվտանգ: Ձեր պարտականություններն իրականացնելիս դուք հաճախ ստիպված եք լինում հաղթահարել մեծ դժվարություններ ու փորձություններ՝ ցուցաբերելով խիզախություն ու սխրանք, մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն և նվիրվածություն ձեր ընտրած գործին: Դա հայրենասիրության վառ դրսևորում է և արժանի է ընդօրինակման»:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պետությունը շարունակելու է հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահել ոլորտում առկա խնդիրները:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan Participated in a Solemn Event Devoted to the Day of the Worker of the State Service on Emergency Situations
On 30 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in a solemn event devoted to the Day of the Worker of the State Service on Emergency Situations.
The President congratulated the servicemen, handed in state awards to a group of system's workers wishing them peace, robust health and all the best.
Addressing the staff, the Head of the State underlined: "You, your professional and dedicated service are the guarantee for a successful solution of all problems. It is difficult and unsafe. While carrying out your duties, you often have to face great challenges and trials, showing courage and feat, high professionalism, and dedication to the profession you have chosen. It is a vivid manifestation of patriotism and is worthy of emulation".