Իսրայելը Գազայում հարված է հասցրել «Իսլամական ջիհադ» խմբավորման հրամանատարին
Իսրայելի պաշտպանության բանակը նոյեմբերի լույս 12-ի գիշերը Գազայի հատվածում հարված է հասցրել պաղեստինյան «Իսլամական ջիհադ» արմատական խմբավորման հրամանատարին: Այս մասին տեղեկացնում է հրեական պետության վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի գրասենյակը:
«Գիշերը Գազայում հարված է հասցվել «Իսլամական ջիհադի» ավագ հրամանատար Բահա Աբու ալ Աթային: Բանակի գործողությունները հանձնարարվել էին Իսրայելի Գլխավոր շտաբի պետի և Ընդհանուր անվտանգության ծառայության տնօրենի կողմից և հավանության արժանացել վարչապետի և պաշտպանության նախարարի կողմից այն բանից հետո, երբ դրանք ներկայացվել էին և հաստատվել Իսրայելի անվտանգության կաբիենտի կողմից»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Իսրայելի Kan պետական ռադիոկայանը, վկայակոչելով պաղեստինյան աղբյուրներ, հաղորդել է, որ ալ Աթան Գազայի հատվածում իրականացված գիշերային գրոհի հետևանքով սպանվել է, ևս երեք հոգի վիրավորվել է:

Израиль нанес удар по командиру группировки "Исламский джихад"
Армия обороны Израиля нанесла в ночь на вторник удар по командиру радикальной палестинской группировки "Исламский джихад" в секторе Газа. Об этом сообщила канцелярия премьер-министра еврейского государства Биньямина Нетаньяху, передает ТАСС.
"Ночью в Газе был нанесен удар по старшему командиру "Исламского джихада" Бахе Абу аль-Ате. Действия армии были рекомендованы начальником Генерального штаба и директором Службы общей безопасности Израиля [ШАБАК, контрразведка] и одобрены премьер-министром и министром обороны после того, как они были представлены и утверждены кабинетом безопасности Израиля", - говорится в заявлении канцелярии Нетаньяху.
Государственное радио Израиля Kan сообщает со ссылкой на палестинские источники, что аль-Ата в результате ночной атаки в секторе Газа был убит, еще три человека получили ранения.