ՀՀ բոլոր քաղաքացիները պետբյուջեին պետք է նայեն ինչպես ընտանիքի բյուջեին․ Փաշինյան
Հայաստանի բոլոր քաղաքացիները երկրի պետբյուջեին պետք է նայեն ինչպես ընտանիքի բյուջեին։ Այս մասին նոյեմբերի 15-ին Ազգային ժողովի նիստում 2020թ․ բյուջեի քննարկման ժամանակ հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքերով, Հայաստանի պետական բյուջեն պետության եւ հասարակության փոխազդեցության ամենաուժեղ եւ վառ ձեւն է։
«Երբ մենք ղեկավարվում ենք «Հայաստանը մեր տունն է, իսկ մարդիկ՝ մեր ընտանիքը» կարգախոսով, ապա Հայաստանի պետական բյուջեն մեր ընտանիքի փողերն է։ Եւ Հայաստանի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացի, սկսած պաշտոնյաներից, վերջացրած գնորդով եւ վաճառողով, Հայաստանի պետական բյուջեին պետք է վերաբերվի այնպես, ինչպես ընտանեկան բյուջեին։ Այո, 2020թ․ պետական բյուջեն հեղափոխական է, եւ Հայաստանում տնտեսական հեղափոխությունը ոչ միայն տեղի է ունենում, այլեւ օրեցօր թափ է հավաքում եւ նոր խթան կստանա 2020թ․ հունվարի 1-ից»,- հայտարարեց Փաշինյանը, գրում է News.am-ը։

Пашинян: "Граждане Армении должны рассматривать госбюджет страны как семейный бюджет"
Все граждане Армении должны рассматривать государственный бюджет страны как свой семейный бюджет. Об этом на заседании Национального Собрания в ходе обсуждения проекта госбюджета на 2020 год заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его словам, государственный бюджет Армении является самой сильной и яркой формой взаимодействия государства и общества, пишет News.am.
«Когда мы руководствуемся девизом «Армения - наш дом, а люди - наша семья», то государственный бюджет Армении - это деньги нашей семьи. И каждый гражданин Республики Армения, начиная с чиновников, заканчивая покупателем и торговцем, должны относиться к государственному бюджету Армении так же, как и к семейному бюджету. Да, государственный бюджет на в 2020 год является революционным, и экономическая революция в Армении не только происходит, но и набирает обороты с каждым днем и получит новый импульс с 1 января 2020 года», - заявил Пашинян.