Իսրայելում կանցկացվեն խորհրդարանական ընտրություններ՝ երրորդ՝ վերջին մեկ տարվա ընթացքում
Իսրայելի խորհրդարանը որոշում է կայացրել 2020 թվականի մարտի 2-ին խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին, հայտնում է Reuters գործակալությունը:
Հաղորդվում է, որ Կնեսեթում սկսել են մտածել ընտրությունների մասին այն բանից հետո, երբ երկրի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն և նրա գլխավոր մրցակից Բենի Հանցը չեն կարողացել ձևավորել նոր կոալիցիոն կառավարություն:
Այս ընտրությունները կդառնան վերջին մեկ տարվա ընթացքում երրորդը:
- Իսրայելը՝ մեկ տարվա ընթացքում կարող է հայտնվել 4-րդ արտահերթ ընտրությունների նախաշեմին Ապրիլի 11-ին Գանցը պաշտոնապես դիմել էր նախագահին կառավարություն ձևավորելու ժամանակը երկու շաբաթով երկարացնելու...
- Իսրայելի նոր կառավարությունը կկազմի Նաթանյահուն Նեթանյահուն նախագահին հավաստիացրել է, որ մանդատը կվերադարձնի նրան, եթե չկարողանա նպատակին հասնել սահմանված ժամկետում:...
- Խորհրդարանական ընտրություններն Իսրայելում. 29 տոկոսով Նեթանյահուն ռեկորդ է սահմանում Ընտրություններից առաջ գլխավոր դատախազի հայտարարությունը, որ պատրաստվում է կոռուպցիայի, պաշտոնական լիազորությունները...
- Նեթանյահուն` պաղեստինյան ծուղակում. բավարարել սեփակա՞ն, թե միջազգային հանրության ակնկալիքները Գազայի հատվածում վերջին սրացումն անսպասելիորեն հրադադարով ավարտելու Նեթանյահուի որոշումն էր պատճառ դարձել պաշտպանության...
- Կոռուպցիոն սկանդալը կհանգեցնի՞ Նեթանյահուի հրաժարականին 1996 թվականից ի վեր, երբ Նեթանյահուն առաջին անգամ դարձավ Իսրայելի վարչապետ նա և իր կինը՝ Սառան, դարձել են ոստիկանական...

Евгений Одиноков/РИА Новости
Парламент Израиля (Кнессет) решил провести парламентские выборы 2 марта 2020 года, передает gazeta.ru со ссылкой на Reuters.
Как отмечается, в парламенте задумались о выборах после того, как премьер страны Биньямин Нетаньяху и его главный соперник Бени Ганц не смогли создать новое коалиционное правительство.
Теперь стране предстоит провести уже третьи парламентские выборы за год.
- В Израиле не смогли сформировать правительство за 48 часов Ривлин в четверг намерен передать мандат на формирование кабмина в парламент.
- Партия Нетаньяху лидирует на парламентских выборах в Израиле Издание The Jerusalem Post пишет, что, согласно первым результатам голосования, партия Ликуд может получить в парламенте...
- Партии в Израиле договорились о дате парламентских выборов Если до вечера среды компромисс не будет найден, Израиль в ближайшие месяцы ждут третьи парламентские выборы...
- Нетаньяху соберет новое правительство Израиля Для ее создания нужно 61 место.
- На парламентских выборах в Израиле лидируют две партии Channel 12 утверждает, что большинство голосов уже подсчитано, но из-за повышенного внимания к выборам ЦИК проводит...