Քննարկվել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի կողմից 2020 թ. իրականացվելիք ծրագրերն ու միջոցառումները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ քննարկվել են վարչապետի աշխատակազմի 2020թ. բյուջեի շրջանակում նախատեսված ծրագրերն ու միջոցառումները: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել փոխվարչապետերի գրասենյակների, աշխատակազմի ներքո գործող մարմինների գործունեությանը:
Զեկուցվել է, որ միջոցառումները միտված են լինելու պետական կառավարման համակարգի արդիականացմանը, արդյունավետությանը, քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը, էլեկտրոնային հարթակների գործունեության ընդլայնմանը, ազգային փոքրամասնությունների հարցերով զբաղվող կազմակերպությունների հետ համագործակցությանը և այլ ծրագրերի:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է վերը նշված ուղղություններով աշխատանքների իրականացումը և անհրաժեշտ համարել բարձրացնել քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների հասցեականությունը, ակտիվացնել աշխատանքները պետական համակարգի թվայնացման և այլ ուղղություններով: Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է նաև պետական համակարգի ֆունկցիոնալության բարձրացման անհրաժեշտությունը և տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

Обсуждены запланированные аппаратом премьера Армении программы и мероприятия на 2020 год
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел совещание, в ходе которого были обсуждены запланированные в рамках бюджета аппарата премьер-министра на 2020 год программы и мероприятия. В частности, была затронута деятельность офисов вице-премьеров и подведомственных аппарату органов.
Было доложено, что мероприятия будут направлены на модернизацию и повышение эффективности системы государственного управления, улучшение качества предоставляемых гражданам услуг, расширение деятельности электронных платформ, сотрудничество с занимающимися вопросами национальных меньшинств организациями и другие программы.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность осуществления работ по вышеупомянутым направлениям и посчитал необходимым повысить адресность предоставляемых гражданам услуг, активизировать работу по цифровизации государственной системы и другим направлениям. Глава правительства также подчеркнул необходимость повышения функциональности государственной системы и дал конкретные поручения.