Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ԱՄԷ սննդի անվտանգության պետնախարարի հետ
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ԱՄԷ սննդի անվտանգության պետնախարար Մարիամ Ալ- Մուհեյրի հետ։
Շարունակելով նախորդ հանդիպումների, մասնավորապես, նախագահ Սարգսյանի՝ ԱՄԷ նախորդ աշխատանքային այցի ընթացքում ձեռք բերված գործնական պայմանավորվածությունների շուրջ քննարկումները՝ Հայաստանի նախագահը և ԱՄԷ պետնախարարն անդրադարձել են սննդի անվտանգության ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանը, այդ թվում՝ սննդի անվտանգության ոլորտում Հայաստանը տարածաշրջանային հարթակ դարձնելու ուղղությամբ նախատեսվող քայլերին:
Նախագահ Սարգսյանն ԱՄԷ սննդի անվտանգության պետնախարարին հրավիրել է Հայաստան՝ ևս մեկ անգամ քննարկելու իրականացվելիք ծրագրերը, ինչպես նաև տեղում ծանոթանալու մեր երկրի մրցակցային հնարավորություններին։

Armenian President Meets With UAE State Minister for Food Security
President of Armenia Armen Sarkissian met with the United Arab Emirates State Minister for Food Security Mariam Al-Muhairi in Abu Dhabi, the Presidential Office told Armenpress.
The officials continued discussing the agreements reached during the previous meetings and the Armenian President’s recent working visit to the UAE, touching upon the cooperation of the two states in the field of food security, including the expected actions aimed at making Armenia a regional platform in this sphere.
President Sarkissian invited the UAE State Minister to visit Armenia to once again discuss the upcoming programs, as well as to get acquainted with the country’s competitive opportunities.