Իրանը ներկայում ավելի մեծ ծավալով է ուրան հարստացնում, քան մինչև միջուկային գործարք կնքելը. Ռոուհանի
Իրանը ներկայում ավելի մեծ ծավալով է ուրան հարստացնում, քան մինչև 2015 թվականին միջուկային գործարք կնքելը: Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին:
«Մենք ավելի շատ ուրան ենք հարստացնում, քան մինչև գործարքի կնքելը: Մեր երկրի վրա ճնշումը մեծացել է, սակայն մենք շարունակում ենք զարգանալ», – հայտարարել է նա:
Իրանը 2018 թվականին միջուկային գործարքից ԱՄՆ դուրս գալուց հետո  աստիճանաբար կրճատում է գործարքով իր պարտավորությունները:

ran is now enriching more uranium than Tehran did before it agreed to a nuclear deal with world powers in 2015, Iranian President Hassan Rouhani said on Thursday in a televised speech, Reuters reports.
“We are enriching more uranium before the deal was reached ... Pressure has increased on Iran but we continue to progress,” Rouhani said.
Iran has gradually scaled back its commitments under the nuclear deal in retaliation to Washington’s withdrawal from the pact in 2018 and its reimposition of sanctions that have crippled the country’s economy.