Պոմպեոն հայտարարել է Վենեսուելայում իշխանափոխության նախագծի վրա աշխատելու մասին
ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն խոստովանել է, որ Միացյալ Նահանգները դաշնակիցների և գործընկերների հետ միասին համաշխարհային մասշտաբով աշխատում է Վենեսուելայում իշխանափոխություն իրականացնելու ուղղությամբ, հայտնում է Интерфакс-ը:
«Մենք աշխատում ենք մի նախագծի վրա, որը հանգեցնելու է Մադուրոյի հեռանալուն, իսկ Վենեսուելայի ժողովուրդը կկարողանա անցկացնել ազատ և արդար ընտրություններ», - ասել է Պոմպեոն կոլումբիական Caracol TV հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Պոմպեոն նշել է, որ իշխանափոխության համար մշակված ռազմավարությունն աշխատում է արմատապես և Միացյալ Նահանգները մտադիր են շարունակել աշխատել այդ ուղղությամբ:

Помпео заявил о работе над проектом смены власти в Венесуэле
Госсекретарь США Майк Помпео признал, что Соединенные Штаты совместно с союзниками и партнерами в мировом масштабе строят планы смены режима в Венесуэле, передает Интерфакс.
"Мы работаем над проектом, который приведет к тому, что Мадуро уйдет, а венесуэльский народ сможет провести свободные и справедливые выборы. Мы беседуем с представителями Южной Америки, Центральной Америки, Европы - странами всего мира, чтобы добиться этого результата", - сказал он в интервью колумбийскому телеканалу Caracol TV во вторник.
Помпео отметил, что разработанная для смены венесуэльского режима стратегия "работает фундаментально", и США намерены продолжать действовать в том же направлении.