Բակո Սահակյանը մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 21-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին՝ նվիրված 2019 թվականի արդյունքների ամփոփմանը և 2020 թվականի անելիքներին:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ 2019 թվականին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը վստահորեն իրականացրել է իր առջև դրված խնդիրները, ապահովել է մեր երկրի և ժողովրդի անվտանգությունը, տարածաշրջանում խաղաղության ևկայունության պահպանումը, և ՊԲ անձնակազմը իր այդ առաքելությունը իրականացրել է քրտնաջան ու անձնվեր ծառայության շնորհիվ:
Նախագահ Սահակյանը 2019 թվականին բանակաշինության ոլորտում իրականացված լայնածավալ աշխատանքների արդյունքները, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար, տվել համապատասխան հանձնարարականներ ընթացիկ տարում իրականացվելիք հիմնական խնդիրների վերաբերյալ:
Նախագահն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակը միշտ եղել է և կմնա Արցախի Հանրապետության անկախության, անվտանգության և բնականոն զարգացման հիմնական երաշխավորը՝ համոզմունք հայնտելով, որ բանակը, ինչպես միշտ, կանի հնարավորը դրված խնդիրները պատշաճ մակարդակով լուծելու ուղղությամբ:

President of Artsakh Attends Meeting of Defense Army’s Military Council
On 21 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Stepanakert at a meeting of the Defense Army's Military Council convoked to sum up the activities of the army in 2019 and the 2020 action plan.
In his speech President Sahakyan noted that in 2019 the Artsakh Republic Defense Army confidently fulfilled the tasks set before it, ensured the country's and people's security, maintenance of peace and stability in the region, adding that the Defense Army personnel carried out this mission through painstaking and selfless service.
President Sahakyan rated the results of the wide-scale activities carried out in the sphere of army-building as overall satisfactory and gave appropriate assignments concerning the pivotal tasks to be implemented in the current year.
The President highlighted that the Defense Army had always been and would remain the main guarantee of the independence, security and natural development of the Artsakh Republic expressing his confidence that the Army as always would do everything possible for proper solution of the set tasks.